Zrób to sam! - Pompon z tiulu

20.4.16


Pompony z tiulu już od pewnego czasu bardzo mi się podobały, ale nie miałam jakoś czasu, żeby się za nie zabrać. Piękne, kolorowe i przede wszystkim proste w wykonaniu ozdoby - to jest to co lubię. Potrafią dodać uroku i nadać zupełnie nowy styl pokoju. Okazało się, że wystarczy kupić tiul w rolce i poświęcić trochę czasu. Pompony będą też idealnym elementem dekoracji na przyjęcie urodzinowe dziecka. Przygotowałam dla was tutorial - jak je w prosty i szybki sposób wykonać.

Czego potrzebujesz?
- tiul w rolce (polecam taki o szerokości 15 cm i długości 9 m)
- wstążka
- sztywny karton do wykonania szablonu
- nożyczki (ostre!)
- linijka
- pisak / ołówek


Wykonanie:
Pracę rozpocznij od przygotowania szablonu. Narysuj na kartonie koło o średnicy takiej - jakiej chcesz, żeby miał pompon. Następnie narysuj kolejne mniejsze kółko w środku obwodu większego koła - tak żebyś mógł przełożyć przez otwór tiul. Wytnij koła.


Szablon zegnij na pół i po obu stronach zrób nacięcie na ok 1 cm.


Włóż kawałek tiulu lub wstążki (dzięki temu zawiążemy na końcu kawałki tiulu)Zacznij nawijać na kółko tiul. Staraj się to robić równo, bez żadnych miejsc prześwitujących. Jest to na tyle istotne, bo wtedy pompon będzie gęsty i będzie go można ładnie uformować.

Uwaga! Na jeden pompon zużyjemy jedną rolkę - mamy wtedy pewność, że będzie on naprawdę gęsty.


Po nawinięciu całej rolki, zacznij rozcinać pompon od środka - tak jak to widać na zdjęciu. Trzymaj tiul jedną ręką, żeby kawałki nie powypadały w trakcie cięcia.

Wyciągnij ostrożnie szablon i zawiąż mocno za pomocą wcześniej przygotowanego fragmentu tiulu lub wstążki. Na końcu przytnij pompon po obwodzie - jeśli jakieś fragmenty wystają.


i GOTOWE!


Dodatkowo przywiązałam wstążki, żeby móc zawiesić pompony na rożnej wysokości.
You Might Also Like

2 komentarze

  1. Ten sposób znam, ale chciałabym by wychodziły idealnie równe kule. Masz na to sposób?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można nie zginać szablonu na pół, a owijać po całości. Trwa to dłużej, ale jest szansa, że będzie idealnie - ja tak robię pompony z wełny.

      Usuń

Subscribe